Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

  Ošetření záměrných (i nezaviněných) expirací:

Pokud hráč před expirací vede o dva góly, nebo je rozdíl karet v jeho prospěch dvě a vyšší, vyhrává takto zvýhodněný hráč. Není-li splněna ani jedna podmínka, případně nahráva-li každá jinému hráči, utkání se opakuje. V případě, že taková situace nastane hned zkraje hry, hráč prohrává, ale má výhodu dvou a více karet a patřičný počet kol na zvrat, vyhrává přes nepříznivé skóre. Návod  je pouze orientační a hráč může soupeři uznat výhru i při nesplnění výše uvedených podmínek tehdy, domnívá-li se, že se hra vyvíjela v jeho neprospěch. Ze stejného důvodu může hráč žádat opakování. V případě nejasností či neshod, je možné situaci dokumentovat screenem a přeposlat k posouzení na AdminMartin@seznam.cz, nebo na SFN-OV@seznam.cz.

     Odehrávání her:  

         Z hlediska časových důvodů bude stanoven časový harmonogram, který budou muset hráči dodržet. S ohledem na čas hráčů bude ponechána časová rezerva a ve skupinách nebude přesně stanovené pořadí soupeřů tak, aby každý mohl vyzvat toho, kdo zrovna bude přítomen a hra měla spád. Právem hráče bude odmítnout hru například kvůli aktuálnímu nedostatku prostoru a času pro odehrání hry, funkčnosti pc a v některých případech špatného herního rozpoložení a formy (s ohledem a úctou k času soupeře). Poslední možnost se nevztahuje na případy, v nichž bude forma ovlivněna alkoholem a jinými psychotropními látkami, nebo jinou svévolnou činností ovlivňující výkonnost . Pokud nebude důvod omluvy a odkladu hry v souladu s výše zmíněnými argumenty, ani s negativními případy, bude posouzen individuálně a posléze uznán adekvátním, či neadekvátním. V opačných případech, nebo po překročení určitého počtu takto omluvených her budou utkání kontumována ve prospěch soupeře.

V případech omluvy ze hry, oba hráči pošlou nezávisle na sobě své další termíny pořadatelům, a ti určí termín odehrání spravedlivý pro oba hráče. Buď podle shody, nebo racionálně dle nejlepší možnosti s ohledem k uvedeným časům. Pokud ani tehdy nebude zápas odehrán, bude podle pravidel kontumován v neprospěch provinilého.

    Zohlednění času:

         Jelikož každý hráč nebude mít vždy čas a z časového hlediska budou některé duely neuskutečnitelné, bude se postupovat následovně:

Ve skupině: se podle zavinění čí vážnosti důvodů absence, vyřeší takový duel kontumací v neprospěch nepřítomného hráče, nebo jako DNS (nebude-li na vině ani jeden). 

V play-off: z hlediska nutnosti rozhodnutí a) bude opět vyhýbavější některý z hráčů a kontumace bude v jeho neprospěch b) nebude aktivní ani jeden z hráčů a zápas bude posouzen jako DNS c) podmínky na obou stranách budou stejné, nebude dán důvod pro kontumaci ve prospěch některého z hráčů, ale zápase přesto nebude odehrán. Rozhodne tedy ve prospěch hráče lukrativnější doba, kterou byl schopen se hráč dostavit. T.j. hry budou kontumovány nejprve ve prospěch hráče který se dostaví mezi 18-22 hodinou, dále pak mezi 14-18, posléze dopolední časy 6-14 a nejhorší podmínky budou pro hráče, kteří jediný čas, kdy se mohou dostavit, stanoví na noční hodiny 22-6. K domluvě a oznámení alespoň přibližných časů slouží vzkazník. Organizátoři si vyhrazují právo na drobné úpravy rámce lukrativních časů a připadné posuny.